Domů Pevnost Evropa V Německu vzrostl počet útoků proti křesťanům

V Německu vzrostl počet útoků proti křesťanům

0
Shutterstock

Statistiky zločinů z nenávisti zveřejněných policií spustily alarm. V roce 2017 došlo téměř ke stovce útoků proti křesťanům a vedle žhářství a útoků se jednalo i o vraždu.

Německá kriminální policie data zveřejnila dříve, než je obvyklé, a z čísel vyplývá, že útoky na kostely a křesťanské symboly tvoří čtvrtinu z celkových 97 případů.

Nejméně 14 případů zahrnuje žadatele o azyl a uprchlíky, včetně vraždy afghánského konvertity jiným Afgháncem v květnu minulého roku, což vedlo k tomu, že se protikřesťanské útoky začaly poprvé evidovat samostatně.

Ansgar Heveling, mluvčí strany Angely Merkelové pro vnitřní záležitosti Německa řekl, že čísla jsou alarmující a je povinností státu takové útoky trestat stejně tvrdě, jako antisemitské útoky.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann z CSU pro média řekl: “Integrace v Německu vyžaduje tolerování jejích křesťanských, západních hodnot a kultury bez nějakých jestli a ale.”

Berthold Löffler, profesor politických věd na univerzitě v Ravensburg-Weingarten říká, že ministrem použité slovo tolerance ukazuje, jak málo se toho po nově příchozích, co přicházejí žít z peněz německých daňových poplatníků, chce.

Löffler se navíc domnívá, že zveřejněné statistiky jsou jen špičkou ledovce: “Lze se úspěšně domnívat, že velká média budou raději psát o islamofóbních a xenofóbních zločinech etnických Němců.”

Komentáře

komentáře