Orbán: Migrační plán OSN vypadá jak opsaný od Sorose

0
Facebook Viktor Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán odmítl “nebezpečný” plán Spojených národů ve věci migrace s tím, že nese otisky prstů miliardáře a zastánce otevřených hranic George Sorose.

“Jsou vytvářeny principy, které například nabízejí možnost mírnějších trestů za nezákonné překročení hranice, nebo že každá země na světě zjednoduší a zrychlí administrativní procedury – jinými slovy omezí prověřování cizinců, kteří chtějí vstoupit do našich zemí – nebo že by se na těchto procesech měly podílet neziskovky,” postěžoval si v rozhovoru pro maďarské Kossuth Rádió.

“Maďarsko má s neziskovkami spíše špatnou zkušenost: organizace falešné občanské společnosti všechny jedí ze Sorosovy ruky,” dodal.

“Mimochodem to, co o textu dnes víme – protože ještě nebyl oficiálně zveřejněn – vypadá, jakoby byl opsán ze Sorosova plánu: v duchu jde o to samé.”

“Velká část aktivit na poli migrace má být odkloněna k organizacím občanské společnosti. Bože chraň před tím Maďarsko,” zuřil Orbán.

Ačkoliv Maďarsko plán OSN ještě neodmítlo, Orbán si je jistý, že návrh by se musel významně změnit, aby se na něm Maďarsko mohlo podílet.

“OSN vidí jako svůj úkol organizovat pohyb lidí po celém světě místo, aby vyvolala diskusi o zjevném nebezpečí, které to představuje,” říká Orbán.

“Myslíme si, že jde o nebezpečný fenomén. Nemohu si vzpomenout na jediný případ masového stěhování populace v historii lidstva, které pro mnoho zemí nepředstavovalo smrtelné nebezpečí – ale místo varování OSN migraci podporuje.

“Jsou země, které si, jako my, myslí, že globální uznání migrace jako základního lidského práva je pro mnoho zemí extrémně nebezpečné.”

Komentáře

komentáře