Podle Washington Times je americký zimní olympijský tým příliš bílý

0
teamusa.org

Ve včerejším vydání celonárodně čteného listu Washington Times se objevilo lamentování nad tím, že americký tým, který vyráží na zimní olympiádu je prý příliš bílý. Respektive je prý nejvíc nebílý (čti rozmanitý), jaký kdy na zimní olympijské hry jel, přesto to podle Washington Times není dost.

Není to dost ani podle úředníků, kteří mají v americkém olympijském týmu na starost “diverzitu”. Z 243 atletů je 10 černochů a 10 Asiatů. Úředníci také pro dobro diverzity přiznávají dva otevřené gaye. Jinak jsou všichni bílí.

Zimní olympijský tým je obvykle výrazně slabší než tým pro letní olympijské hry, a to i demograficky. Když jeli Američané v roce 2016 na letní olympijské hry do Ria, jelo jich 550 a 125 z nich, tedy 23 procent, byli černoši.

Jak stojí v článku od Washington Times, diverzita se v americkém olympijském týmu hlídá od roku 2012. Jason Thompson, který to má na starost, říká, že se snaží “najít způsob, aby náš tým vypadal jako Amerika.”

Možná se to ale hlídá jen na oko, protože každý, kdo rozumí sportu a pracoval s různými rasami ve sportu, ví, že lidé nejsou stejní. Ať už geneticky nebo historicky mají různé rasy lepší a horší předpoklady k různým sportům. Ozval se někdy někdo, že americké fotbalové a basketbalové týmy nevypadají jako Amerika, ale jako Afrika? 70 procent amerických fotbalistů je černých. V NBA je černých dokonce 74 procent. Černoši mají pro tyto sporty jednoduše lepší geny, proto byli schopní se prosadit nad svými bílými kolegy a těmto sportům dominují. Ale i kdyby byli v obou sportech zastoupeni ze 100 procent, neuslyšíme o oddělení diverzity v NFL a NBA a nebudeme číst článek ve Washington Post, který bude lamentovat nad tím, že fotbalové týmy nevypadají jako Amerika. Vadí jim jen, když je někde hodně bílých. Když je to naopak, spokojeně si mručí.

Nominace do olympijského týmu je jen pro ty nejlepší. Až budou černoši skvělí lyžaři, krasobruslaři nebo hokejisti, a budou lepší než jejich bílí kolegové, potom se možná do olympijského týmu prosadí. Pokud budou chtít Američané pro sport vytvářet nějaké rasové kvóty, nepomůže to nikomu.

Komentáře

komentáře