Americký muslim chtěl v Islámském státu učit angličtinu, tak poslal životopis

0
Warren Clark. MySpace.

Drahý řediteli. Tak začalo resumé amerického muslima, který žádal o práci v Islámském státě jako učitel angličtiny. Jeho dopis se našel v troskách dobytého Mosulu a je součástí nového rozsáhlého reportu o amerických džihádistech.

“Rád bych získal místo učitele angličtiny pro studenty v Islámském státě, pokračuje dopis, který poslal absolvent University of Texas, Warren Clark, který přijal arabské jméno Abu Muhammad al-Ameriki.

“Narodil jsem se a vyrostl ve Spojených státech a vždy jsem miloval učit jiné, stejně jako se od jiných učit. Chtěl bych vyučovat na univerzitě v Mosulu a pokračovat tak ve své kariéře.”

Dopis se dostal do rukou lidí z programu extremismu z University of Washington. Našel se v domě, který před dobytím Mosulu okupovali bojovníci Islámského státu.

Clarkovo resumé. Zdroj: Program on Extremism, University of Washington

Clark k islámu prý konvertoval okolo roku 2004. Začal náboženství studovat na internetu a skončil na radikálních stránkách. Prý dlouho do noci sledoval násilná videa na YouTube a sociální sítě zaplavoval protiamerickými vzkazy.

Podle svého resumé Clark pracoval jako učitel v Texasu, učil angličtinu v Saudské Arábii a pak odešel do Turecka.

Podle amerických úřadů se Clark k Islámskému státu dostal a ačkoliv IS ztratila většinu svého území, měl by prý být pořád naživu. Do Iráku a Sýrie mělo odejít 64 Američanů. 12 z nich se vrátilo zpět a 9 z navrátilců bylo zatčeno.

Komentáře

komentáře