Dánská levice má plán jak snížit počet migrantů do země

0
Mette Frederiksen, Facebook

Dánští sociální demokraté představili ambiciózní plán, jak snížit migraci z nezápadních zemí, kterou Dánsko už není schopné vstřebat.

“Chceme reformovat náš azylový systém, kromě jiného založením přijímacích center mimo Evropu, takže v budoucnu nebude možné pro uprchlíky získat v Dánsku azyl mimo kvóty nastavené OSN,” říká šéfka sociálních demokratů Mette Frederiksen.

Migranti už se nebudou moci “spontánně” objevit na dánských hranicích nebo v migračních centrech, aby podali svou žádost, a místo toho budou posláni do přijímacích center v severní Africe, dokud se jejich žádost nevyřídí. Pokud získají azyl, budou moci zůstat v dosud nespecifikované tranzitní zemi, kde budou pod ochranou OSN, zatímco Dánsko bude platit jejich ubytování.

Frederiksen, která má titul z Afrických studií, říká, že její země už nemá kapacitu na přijetí dalších migrantů.

“Populace v Dánsku se rapidně změnila ve krátkém čase: V roce 1980 jen jedno procento dánské populace nemělo západní původ, dnes je to osm procent,” řekla.

Podle některých analytiků si sociální demokracie uvědomuje, že příliv neevropských cizinců představuje hrozbu pro sociální stát.

Komentáře

komentáře