Uprchlík, kterému se v Evropě nesplní sny, se může radikalizovat, varuje německý šéf policie

0
V Berlíně se koná evropský policejní kongres. Foto Europäischer Polizei Kongress

Prezident německé federální kriminální policie Holger Münch vidí problém radikálního islamismu v Německu jako rostoucí. “V Německu máme trvale sílící potenciál islamistické hrozby,” varoval Münch na Evropském policejním kongresu v Berlíně. “Islámský stát je velice přizpůsobivý.”

Radikalizace, když se sny nesplní

Policejní prezident varuje před hrozbou, která se skrývá mezi uprchlíky. “Je zde rostoucí riziko radikalizace mezi uprchlíky. Mohou se v této zemi radikalizovat, pokud se jejich sny nevyplní.” Jinými slovy, riziko je obrovské. Z různých rozhovorů s migranty víme, že jejich očekávání jsou zcestná. Mnozí věřili, že v Evropě dostanou vše zadarmo, nebo že to bude jednoduché. Tváří tvář realitě, bez znalosti jazyka a kvalifikace, končí buď na nekonečné podpoře, nebo se dávají na dráhu zločinu.

Münch vyzval k lepší koordinaci bezpečnostních složek jak v rámci Německa, tak i na evropské úrovni a lepší vzájemné informovanosti. Také vyzval k “IT ofenzívě”. “Musíme se stát více kyber-schopní.”

Na dvoudenním kongresu se radí celkem 1300 expertů ze 60 zemí, jak bezpečnostní složky lépe integrovat. Podle organizátorů jde o největší mezinárodní konferenci o vnitřní bezpečnosti v Evropě.

Komentáře

komentáře