V Londýně musí zbořit mega mešitu

0
Návrh územního plánu mega mešity. e-architect.co.uk

Nejvyšší soud v Londýně rozhodl, že mega mešita ve východním Londýně, kterou postavila protizápadní islámská sekta, musí být zbořena. Mega mešita Abbey Mills ve Stradfordu pojme až 2500 lidí, ale její stavba nebyla nikdy povolena, informuje magazín Dawn.

Na místě staré továrny ji v roce 1996 jako dočasné islámské centrum postavila skupina Tablighi Jamaat. Ta káže nenávistnou formu islámu a je spojována s některými teroristy, kteří útočili jak v Británii, tak i v USA.

Hnutí, se kterým je skupina spojována, bylo založeno v koloniální Indii, aby vzdorovalo západnímu vlivu. Sekta Tablighi Jamaat byla nazvána “armádou temnoty”.

Nejedná se o žádnou okrajovou skupinu. Dominují britským muslimským školám a mají pod kontrolou 600 z 1500 britských mešit. Z jejích řad pochází až 80 procent v Británii vytrénovaných islámských “učenců”.

Skupina z mešity původně chtěla vytvořit mešitu, která by byla největší mešitou v Evropě, a největší náboženskou stavbou v Británii. Křesťanské skupiny od počátku proti stavbě protestovaly kvůli “odmítání britských hodnot, absenci žen a odmítnutí se integrovat s místními komunitami”. Plány na stavbu mešity byly zavrženy radnicí v roce 2012, kdy se se pozemkem začalo počítat pro stavbu bytů a kanceláří.

Dále se příběh vyvíjel asi jako s pražskou Klinikou. Soudy islamisty vystěhovávaly a ti se odvolávali. Nyní ještě spoléhají na rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, kam poslali své poslední odvolání. Pokud nedopadne ani to, na místo vyjedou buldozery, které mešitu srovnají se zemí.

Komentáře

komentáře