Advokátka útočníka z vlaku Amsterdam-Paříž chce zastavit promítání filmu Clinta Eastwooda

0
screen shot

Advokátka reprezentující muže obviněného ze zmařeného útoku ve vlaku do Paříže vystoupila proti filmu Clinta Eastwooda, který příběh natočil, informuje BBC.

Film – The 15:17 to Paris – je založen na incidentu z vlaku Thalys express, kde se v srpnu 2015 útočník se zbraní pokusil napadnout pasažéry. Film ve kterém hlavní role hrají skuteční hrdinové celého příběhu, se promítá od středy.

Advokátka Ayouba El-Khazzaniho požádala o to, aby bylo promítání zastaveno, dokud soud neprozkoumá důkazy. Sarah Mauger-Poliak říká, že film je porušením práv jejího klienta, protože představuje fiktivní a jednostranný pohled veřejnosti jako fakt.

“Je mi jasné, že můj klient není anděl, ale ať svou práci vykoná justice,” řekla.

Khazzani, který je z Maroka, byl ve vlaku Amsterdam-Paříž nalezen s několika zbraněmi, včetně kalašnikova. Když se pokusil střílet, do cesty se mu postavili tři američtí vojáci, kteří byli zrovna mimo službu a na cestě do Paříže. Spencer Stone, Alek Skarlatos, a Anthony Sadler jsou i hlavními herci v tomto filmu.

Po útoku, který se jim podařilo zastavit, byli oslavováni jako hrdinové, a společně s dalším pasažérem byli vyznamenáni nejvyšším francouzským vyznamenáním.

Advokátka nevylučuje žalobu proti Warner Brothers, pokud soud rozhodne v její prospěch.

“Že Hollywood překládá svou pravdu dřív, než soudci, je přinejmenším znepokojivé,” řekla advokátka pro rádio France Inter.

Komentáře

komentáře