Aktivista hnutí Black Lives Matter zastřelen v černošské čtvrti v New Orleans

0
screen shot

Známý aktivista hnutí Black Lives Matter Muhiyidin Moye nakonec svůj život neukončil v boji s bílými rasistickými policisty, jak možná celý život doufal, ale zemřel po výstřelu v černošské čtvrti v New Orleans. New Orleans se dlouhodobě drží na vysokých příčkách v počtu vražd a násilí a asi dvě třetiny obyvatel města tvoří Afro-Američané.

Muhiyidin Moye se “proslavil” před rokem v Charlestonu v Jižní Karolíně, kde během protestu přeskočil zátarasy, a pro-konfedračnímu demonstrantovi vytrhl z ruky vlajku Jihu.

Z pondělí na úterý, když byl na návštěvě New Orleans, na něj v centru města, v Bienville Street někdo vystřelil, když jel na horském kole, a muž svému zranění podlehl. Místo, kde byl postřelen, se nachází v části města, kde 75 procent obyvatel tvoří jeho soukmenovci. Je to poznat ze statistické mapy, která zobrazuje rasové a etnické rozdělení New Orleans.

Policie případ vyšetřuje jako vraždu. Zatím není jasné, zda jeho smrt byla cílená, nebo šlo jen o bezdůvodnou střelbu, které je ve městech jako je New Orleans, Baltimore, Detroit, St.Louis nebo Chicago plno.

Jeho krátký profil je zde:

Komentáře

komentáře