Američané v Sýrii zabili 100 provládních vojáků

0
Twitter, @warcoresponted

Při útoku syrských vládních sil na ležení tzv.Syrských demokratických sil, kde se měli nacházet i američtí poradci, došlo k protiúderu amerického letectva a dělostřelectva, při kterém mělo zahynout okolo 100 syrských vojáků, informuje CNN.

Koalice tvrdí, že k úderu došlo poté, co na ležení tzv.koalice u Khushamu přes řeku Eufrat zaútočilo okolo 500 syrských vojáků podporovaných dělostřelectvem, minomety a tanky. Jejich střely měly dopadnout asi 500 metrů od ležení. Jak stojí v prohlášení, koalice zareagovala “kombinací leteckých a dělostřeleckých úderů”.

Podle koalice šlo o sebeobranu. Na syrské vojáky, kteří ustoupili zpět za řeku, už údery nešly. Podle odhadů zahynulo okolo 100 syrských vojáků. Na straně koalice je prý jeden zraněný.

Syrské jednotky se zřejmě pokoušely dobýt území, na kterém se nacházejí ropná pole. Podle jednoho Američana, který mluvil se CNN, není jasné, kdo syrští ozbrojenci byli. V oblasti prý operují i ruští kontraktoři. Vyloučená prý není ani účast íránských jednotek. K útoku došlo asi 8 kilometrů východně od “nekonfliktní” zóny, která rozděluje sféru vlivu Rusy a Američany podporovaných sil. Američané byli s Rusy před útokem ve spojení a Rusové se zaručili, že oni koaliční síly nenapadnou.

Komentáře

komentáře