Ciao bambino. 65 procent mladých Italů odmítá masovou migraci.

0
Mladí Italové z organizace Casa Pound. Facebook Casa Pound Italia

Průzkum ukázal, že 65 procent Italů do 35 let je proti masové migraci, kdy někteří chtějí počet migrantů proudících do země omezit, a jiní zcela utnout. Nula, finito.

Průzkum, který provedla agentura Ixè, dokazuje, že italská mládež je méně a méně pozitivně naladěná ohledně masové migrace a jen 35 procent jí schvaluje. 40 procent dotazovaných sdělilo, že chtějí mnohem přísnější dohled nad přílivem migrantů a 20 procent chce migraci zastavit úplně, píše La Stampa.

Prezident agentury Ixè Roberto Weber tvrdí, že výsledky mezi starší generací jsou vůči migraci ještě přísnější. “Mezi skupinami starších tato čísla rostou, lidé cizincům více nevěří,” říká.

Weber také dodává, že tradiční středo-leví voliči se ohledně masové migrace stávají také více skeptičtí a říká, že současná rétorika bývalého premiéra Berlusconiho se do toho trefuje.

Ten nedávno řekl, že pokud se stane premiérem, ze země vyhostí 600 tisíc nelegálních migrantů.

Antonio Noto z konkurující agentury IPR říká, že migrace nyní ovlivňuje každý region v Itálii, což lidi spojuje. Lidé prý dříve volili podle svého regionu, kdy proti sobě stál bohatý sever versus méně rozvinutý jih.

Komentáře

komentáře