Levicový bar ve Vídni přestal pouštět po explozi kriminality imigranty

0
Wikipedia / User:My Friend

Majitelé barů ve Vídni ztrácejí zákazníky kvůli nárůstu kriminality ze strany migrantů. Některé bary už tyto lidi nechtějí obsluhovat, píše Wochenblick.

Levicový magazín Falter zaměřený na městský život udělal test se skupinou dvou Afghánců a jedním Turkem. Skupina se do několika vídeňských barů nedostala. Byl jim odmítnut vstup s odůvodněním, že “uvnitř je hodně lidí” nebo že je uvnitř “soukromá párty”.

Později to zkusila kontrolní skupina rakouských mužů, která se do těch samých barů dostala bez problémů. Redaktoři magazínu poté majitelům barů zavolali a informovali je o jejich “rasistickém” chování.

Personál i majitelé se bránili, že jde o reakci na chování migrantů. Na vlně odmítání vpouštění migrantů se svezl i vídeňský levicový bar Beisls mit Charakter.

Podle majitele baru v jeho podniku došlo během jednoho víkendu k 80 případům kapesních krádeží. Výsledkem tržby poklesly o polovinu, protože štamgasti a ženy zůstali doma.

Zaměstnankyně stejného baru si postěžovala, že na ní zírali, chovali se k ní neslušně a sexuálně ji obtěžovali. Podobné příběhy sdílí i další majitelé barů.

Další říkají: “Pokud máte velmi otevřenou politiku vpouštění zákazníků, počet sexuálního harašení, kapesních krádeží a zločinu souvisejícího s drogami prudce naroste. Problémy způsobují obzvláště skupiny mladíků ze severní Afriky a jižní Asie.”

Komentáře

komentáře