Počet sexuálních útoků z novoročního Berlína třikrát vyšší, než se původně myslelo

0
Wikipedia, Arne Hückelheim

Nové informace odhalily, že skutečný počet případů sexuálního násilí, ke kterým došlo během Nového roku, byl třikrát vyšší, než policie původně tvrdila.

Na začátku roku berlínská policie sdělila, že došlo ke 13 případům sexuálních útoků, ale po novém požadavku ze strany politika z FDP policie toto číslo významně upravila, píše deník Focus.

Policie nyní tvrdí, že útoků bylo nejméně 37, což je číslo o něco vyšší, než loni. A to i přes masivní bezpečnostní opatření.

K většině útoků došlo v policejně hlídaném prostoru mezi Berlínem-střed, migranty obývanou čtvrtí Neukölln a levicovou baštou Friedrichshain-Kreuzberg.

Politik z FDP Marcel Luthe tvrdí, že úroveň sexuálních útoků byla zcela výjimečná a dodal, že kdyby nedošlo k policejnímu nasazení, mohla by ovlivnit turistiku ve městě.

Berlín před Novým rokem oznámil vytvoření zvláštní bezpečné zóny pro ženy, pokud by se staly obětí sexuálního útoku. Zónu prý využilo pět žen. Celkové náklady za zřízení zóny prý přesáhly 100 tisíc eur.

Sexuální útoky se neomezují jen na Nový rok. V oblasti Alexanderplatz, která patří do části Berlín-střed, se počet útoků od roku 2016 zdvojnásobil.

Oblast, která je berlínskou hlavní dopravní tepnou, se mění v no-go zónu, kde jsou případy imigrantských gangů prodávajících drogy a páchající loupeže a násilí stále častější.

Komentáře

komentáře