Kandidát do amerického kongresu Paul Nehlen navrhuje zákon “Nezcenzoruješ”

0
Twitter @pnehlen

Republikánský kandidát do Kongresu za stát Wisconsin a obchodník Paul Nehlen chystá návrh zákona, pokud nahradí kongresmana Paula Ryana, který by v USA zakazoval internetovým platformám, jako je Google, Facebook, Twitter nebo YouTube cenzurovat obsah, který není nelegální.

Nehlen, který měl zpočátku podporu Steve Bannona a internetového média Breitbart, o tuto podporu přišel, když začal na Twitteru zastávat pozice, které by se daly označit jako pro-bílé. Nehlen sdílel tak jako mnozí jiní slogan “It´s Okay to be White” a to se v americkém politickém establishmentu nehodí. I přes nedostatek podpory vlivných republikánů Nehlen ve volbách není úplně bez šance a může se opřít o poměrně vysokou popularitu, kterou má na internetu.

Zákon, který chce navrhnout, je poměrně důležitým krokem, jak omezit diktát internetových společností, které si monopolizují internetovou diskusi pro názory, které jim vyhovují.

Nehlen ve svém návrhu píše: “Potřebujeme federální zákon zakazující cenzuru zákonného projevu na hlavních platformách sociálních médií. Je dobře známo, že Twitter, Facebook a YouTube diskriminují pravici.”

Mezi způsoby cenzury Nehlen zmiňuje zákazy, omezení účtů, ověřování účtů nesouvisející s autenticitou identity ale souhlasem s obsahem který účet zveřejňuje, demonetizaci. Nehlen dodává, že příspěvky, které jsou protizákonné, mohou být omezeny. Problém vidí v tom, že sociální sítě cenzurují příspěvky, které protizákonné nejsou, ale nezapadají do jejich levicového světonázoru.

Ve světě je tímto způsobem cenzury ovlivněno velké množství lidí Ať už se jedná o přímé rušení účtů (Facebook, Twitter) nebo demonetizaci obsahu (YouTube), pokrytectví tohoto jednání, které bylo v mnoha případech odhaleno jako postihující výlučně pravicové aktivisty, je zřejmé. Návrh kandidáta Nehlena je tak důležitým krokem k udržení názorové rovnováhy na internetu a krokem k udržení svobody slova.

Komentáře

komentáře