Používali falešné identity a ždímali německou vládu o desetitisíce eur. Našla se u nich i vlajka IS.

0
Vlajka IS. Wikimedia Commons / Yo

Vlajka Islámského státu a drogy se našly v několika bytech poté, co německá policie provedla razii na skupinu mladých migrantů, kteří používali falešné identity k podojení německých daňových poplatníků.

Policie provedla prohlídky u 43 rodin pro podezření, že se podílely na plánu, jak okrást vládu s použitím falešných identit. Policie odhaduje, že 78 podezřelých, všichni mladší 25 let, bylo svým propracovaným plánem schopno ukrást 141 tisíc, informuje Bild.

Vyšetřovatelé zjistili, že podezřelí koordinovali svůj plán šifrovanými zprávami na aplikaci WhatsApp a používali shisha bary k získávání nových migrantů pro svůj komplot.

Migranti pak posílali žádosti vládě, ve kterých stále, že mají nárok na zpětné benefity díky použití falešných žádostí nebo dohodách o ukončení pracovního poměru od různých společností, z nichž některé byly nesolventní už celá léta.

První podezření vzniklo, když si vládní úředníci začali všímat, že mnohé z falešných žádostí od fiktivních firem, byly stejné, jako ty od jiných žadatelů.

Nalezení Islámské vlajky v jednom z bytů vytváří paralelu mezi případem teroristy z vánočního trhu v Berlíně, Anisem Amrim, který německou vládu také šidil s falešnými identitami. Amri, který byl v Berlíně známý jako drogový dealer, mohl být deportován měsíc předtím, než provedl svůj útok, jak se zjistilo během vyšetřování.

Komentáře

komentáře