Tisíce migrantů proudí přes Alpy do Francie a Německa

0
screen shot

Tisíce migrantů se pokouší dostat z Itálie do svých vysněných zemí jako je Německo a státy Skandinávie přechodem Alp.

Dobrovolníci, kteří s migranty v regionu pracují, říkají, že nacházejí víc a víc migrantů se zraněními utrpěnými z extrémně chladného počasí. Podle nich se o přechod Alp pokoušejí tisíce a mnozí končí v nemocnici, informuje švédské zpravodajství Sveriges Radio.

Joel Pruvot, který pracuje jako ošetřovatel ve skupině pomáhající migrantům v horském středisku Briancon poblíž francouzsko-italské hranice, říká, že viděl mnoho migrantů, kteří potřebují lékařské ošetření poté, co se pokusí přes hory dostat.

“Pravidelně vidíme lidi, kteří mají omrzlé nohy, ale obvykle se nám podaří je z toho dostat, když zasáhneme rychle,” říká Pruvot a dodává: “Ale mnozí musejí být převezeni do nemocnice, kde dostanou léky podporující krevní oběh.”

Podle dobrovolníků je polovina migrantů, které vidí, teenageři. Sledujte dokument o migrantech v Alpách od France 24.

Něco podobného se děje i v Kanadě, do které se imigranti pokoušejí nelegálně dostat z USA, a přicházejí v chladném počasí ke zranění.

Itálie, která je v současnosti domovem stovek tisíc ilegálních migrantů, může tento rok čelit jejich dalšímu příchodu, kdy se mnozí obávají, že migrační krize bude pokračovat. Podle zpráv do Itálie od začátku roku i přes chladné počasí dorazily tisíce migrantů.

Komentáře

komentáře