Imigranti deportovaní z Izraele mají být podle OSN umístěni v “bezpečných” západních zemích

0
Miriam Alster/Flash90

Úřad OSN pro uprchlíky potvrdil, že s izraelskou vládou řeší osud afrických migrantů, kteří mají být deportováni z židovského státu do “bezpečných západních zemí”, které mají zahrnovat například USA a Kanadu, raději než jejich návrat zpět do Afriky.

Podle článku v Times of Israel, Sharon Harel, která OSN zastupuje v Izraeli, tato jednání potvrdila. Měl by se tak zastavit odsun tisíců do Rwandy. Izraelská vláda prý jedná s Úřadem pro uprchlíky OSN na přemístění části afrických žadatelů o azyl do třetích, bezpečných zemí, které zahrnují západní země.

Harel nejmenovala země, které “mají zájem na přijetí uprchlíků”, ale Times of Israel upozorňují, že od roku 2013 OSN přesídlila 2400 azylantů do zemí, které jsou považovány za bezpečné, zahrnující USA a Kanadu.

Harel také řekla, že si je jistá, že dohoda přinese řešení pro 38 tisíc Afričanů, kteří jsou v současnosti v Izraeli. “Taková dohoda bude vzájemně prospěšná jak pro uprchlíky tak i pro stát Izrael.”

Izrael od roku 2013 do Rwandy a Ugandy deportoval již 4000 azylantů.

Plán deportovat z Izraele všechny Afričany podpořil i izraelský prezident Reuven Rivlin, který řekl, že židovský stát “se musí nejprve postarat o vlastní, než o chudé z jiných národů.”

“Jsme v situaci, kterou řešíme už pár let, a ten problém musíme řešit tím, že chytneme býka za rohy a musíme pochopit, že potřební mezi našimi lidmi mají přednost před chudými z jiných národů, ačkoliv uznáváme, že máme povinnost ke všem uprchlíkům,” řekl. “Na prvním místě se musíme postarat o naše lidi, naše občany. Musíme usnadnit jejich životy.”

Komentáře

komentáře