Kvůli epidemii útoků nožem je ohrožen karneval v Notting Hill v Londýně

0
Karneval v Notting Hill, Wikipedia / David Sedlecký

Masivní problém spojený s útoky nožem v hlavním městě Británie ohrožuje “samotnou existenci” karnevalu Notting Hill, tvrdí soudkyně, která vynesla rozsudek nad dvěma muži za útoky na této multikulturní slavnosti.

Soudkyně Angela Morris své varování vyslovila ve chvíli, kdy poslala do vězení dva mladíky za útoky na tři školáky na tomto festivalu za použití nože s 25 cm dlouhou čepelí.

Dvojice ve čtvrtek u soudu v Londýně vyfasovala 15 let vězení za pobodání, ke kterému došlo v srpnu před dvěma lety.

Jordan Clarke a Eddy Mombele tehdy ve zběsilém útoku pobodali patnáctiletého chlapce po těle, a život mu zachránil jen rychlý převoz do nemocnice.

Foto: Metropolitan Police

Krátce poté dvojice pobodala jiného šestnáctiletého chlapce do břicha, a hned na to jeho vrstevníka do nohy.

Soudkyně dále sdělila: “Bylo mi řečeno, že dopady násilí nožem na karnevalu v Notting Hill způsobily policii vážné obavy a vyvolaly otázky o jeho budoucnosti.

“Lidé jako vy, kteří si zvolili přijít na karneval ozbrojení noži a připravení dělat problémy, jste nejen riskovali, že způsobíte jiným těžkou újmu na zdraví nebo smrt, ale také zničíte samotnou existenci karnevalu.”

Karneval v západním Londýně, který levicová média označila za triumf multikulturalismu, trápí útoky nožem a střelba již od jeho premiéry v roce 1966 a několik lidí bylo na karnevalu již zabito.

Minulý rok bylo více než 1000 účastníků zatčeno a 28 policistů zraněno. Předseda metropolitní policejní federace Ken Marsh si myslí, že by se festival měl zrušit.

Komentáře

komentáře