Německý arcibiskup odsoudil násilí migrantů vůči křesťanům

0
Ludwig Schick, Wikipedia / T. E. Ryen

Německý arcibiskup Ludwig Schick odsoudil násilí islámských extremistických migrantů vůči křesťanům a křesťanským konvertitům a řekl, že je třeba být v nejvyšší pohotovosti.

Arcibiskup své poznámky učinil po nově zveřejněné zprávě německé vlády, která ukazuje, že minulý rok se v Německu obětí náboženského násilí stalo 100 křesťanů, píše Die Welt.

Arcibiskup se specificky vyjádřil vůči nově příchozím muslimským migrantům a řekl, že někteří žadatelé o azyl nechápou nebo neuznávají liberální řád Německa “a někteří příchozí ani nejsou uprchlíci, ale teroristé. To je fakt, na který musíme reagovat,” řekl.

“Nemůžete přijít do naší společnosti, pokud neuznáváte naše hodnoty,” dodal.

“Všichni rozumní lidé, lidé s dobrými úmysly, musí rezolutně vzdorovat těm, kteří, a je jedno jaké je jejich náboženství, postrádají respekt pro své bližní.”

Slova arcibiskupa jsou v ostrém protikladu s názory kolínského kardinála Rainera Maria Woelkiho, který je od počátku migrační krize silně pro masovou migraci.

Woelki ostře vystoupil proti Alternativě pro Německo a v roce 2016 se postavil proti návrhům zakázat minarety, kdy řekl, že islámské stavby se od těch křesťanských nijak neliší.

Křesťanští migranti, především ti žijící v azylových domech, opakovaně hlásili, že jsou obětí násilí a hrozeb od muslimů. Nejvíce ohrožení jsou ti, kteří ke křesťanství konvertují od islámu.

Komentáře

komentáře