Softwarová firma vyhodila inženýra pro jeho názory. Nyní čelí bojkotu uživatelů.

0
Foto: Steam Subnautica

Vývojář, který pracoval u softwarové společnosti Unknown Worlds Entertainment a měl na svědomí zvuk u hry Subnautica, byl ze svého místa vyhozen poté, co na něj přišlo udání pro jeho politické názory, které prezentoval na Twitteru.

Simon Chylinski neudělal nic zlého. Jen na Twitteru sdílel videa Paula Josepha Watsona a komentoval je. V jednom komentáři například napsal, že lidé nemohou být přeprogramovaní jen tím, že se ocitnou v jiné zemi a importem lidí z třetího světa se importuje i kriminalita a nízké iq třetího světa.

V dalším narážel na Indii, kdy napsal, že její kastovní systém a vyměšování na ulici do země nepřinesl západ. Na rozdíl od indického vesmírného programu. A podobných narážek měl víc.

Tweetů a jejich autora, který měl ve svém životopise na Twitteru uvedeného i svého zaměstnavatele, si všimli různí aktivisté, a na společnost vytvořili nátlak, kdy v sérii tweetů požadovali vysvětlení, proč společnost zaměstnává člověka s takovými názory.

Společnost pochopitelně tlaku ustoupila a Chylinskeho vyhodila. To se ale nelíbí mnoha hráčům hry Subnautica, kde měl Chylinski vytvořit podle názorů hráčské komunity skvělý zvuk, a rozhodli se společnosti pomstít. Během několika dní snížili hodnocení hry z původních 98 procent na 92 a boj pokračuje. Jejich stížnosti shrnuje reakce jednoho z hráčů.

“Řekl bych si o vrácení peněz, kdybych mohl. Zvuk je tou nejlepší částí hry a tito klauni kapitulují před brigádou uražených citů a vyhodí jednoho z tvůrců zvuku, když většina lidí, před kterými se skláníte, abyste jim vyhověli, si vaší hru ani nekoupili.”

Na Steamu, což je online platforma, na které je možné kupovat hry a být součástí komunity, vzniklo i vlákno “Solidarita“, které požaduje, aby byl Chylinski do společnosti znovu přijat.

Komentáře

komentáře