Turistka v burce bodla v Austrálii do krku muže ve spánku

0
screen shot

Turistka z islámské Bangladéše v australském Melbourne bodla do krku spícího muže. Policie se domnívá, že šlo o útok inspirovaný Islámským státem, informuje ABC News.

Útočnice, 24-letá Momena Shoma, byla na místě zatčena a obviněna z terorismu. Do Austrálie prý přijela 1.února na studentské vízum a pronajala si pokoj v domě své oběti, 56-letého muže, který pracuje ve zdravotnictví.

“Domníváme se, že šlo o osamělý, Islámským státem inspirovaný útok, který měl ublížit naší komunitě,” sdělila v sobotu policie.

Dívka měla podle víza v Austrálii zůstat 10 dní a měla se zapsat na kurz na univerzitě La Trobe. V době útoku byla oděna do černé burky.

Podle policie se dívka zradikalizovala a policie má pro své tvrzení důkazy, které přednese u soudu. Zároveň ale vyzvala proti jakýmkoliv odvetným krokům ze strany Australanů.

“Máme tu dobře usazenou bangladéšskou komunitu a varujeme před jakýmikoliv odvetnými útoky proti této komunitě, protože jako součást našich širokých sociálních struktur je velmi důležitá pro zdraví města Melbourne.”

Od září 2014, kdy se v Austrálii zvýšila teroristická hrozba, bylo v zemi obviněno 85 lidí a proběhlo 36 protiteroristických operací.

Komentáře

komentáře