Významný muslimský učenec v Irsku podpořil provádění znetvoření ženských genitálií jako “islámské”

0
Wikipedia / Amnon s (Amnon Shavit)

Přední “irský” muslimský učenec vyjádřil svou podporu pro tzv.ženskou obřízku. Ali Selim, mluvčí Islámského kulturního centra v Clonskeagh tvrdí, že znetvoření ženských genitálií (FGM) je součástí islámu, protože to tak řekl prorok Mohamed.

Doktor, který také učí na Trinity College v Dublinu, se také ohradil proti tomu, aby se ženská obřízka popisovala jako “praxe tmavé kůže” a “barbarství” a naznačuje, že taková kritika je rasistická.

FGM je v Irsku ilegální od roku 2012, ale Selim tvrdí, že “ženská obřízka” je něco jiného a přijatelného. Podle RTÉ Selim říká: “Nejsem zastánce znetvoření ženských genitálií, ale zastánce ženské obřízky.”

Nicméně podle Spojených národů je FGM a ženská obřízka to samé.

Selim tvrdí, že ženská obřízka má stejnou důležitost, jako mužská, a musí být vždy prováděna doktorem a v hygienickém prostředí. Lékaři se ovšem shodují, že tzv.ženská obřízka je zcela nepotřebný zákrok.

Tento vskutku barbarský zákrok je starší než islám, ale jeho rozšíření bývá s tímto náboženstvím spojováno. Některé islámské školy jej považují za pro dívku povinný. Jiné za přinejmenším vhodný a historicky vážený.

Komentáře

komentáře