Eurokomisařka varuje před imigrantskými ghetty: “Jsou jako nukleární bomba”

0
Corina Cretu, foto: Joshua Paul / European Union

Eurokomisařka pro regionální politiku v Evropě, Corina Cretu, tvrdí, že je nezbytné zastavit segregaci migrantů ve velkých evropských městech.

“Pokud umožníme existenci ghett nebo segregaci migrantů, bude to v budoucnu nukleární bomba,” řekla, varujíc před možnými nepokoji v budoucnu. Eurokomisařka chce, aby EU utratila miliony eur na podporu sociální integrace migrantů.

Cretu, která v EU dohlíží na tzv. politiku soudružnosti, připomněla nedávné investice EU na frontové linii migrační krize, ať už šlo o nákup dvou záchranných lodí pro italské úřady, nebo vytvoření podpůrné sítě pro starosty měst, které zápasí s migrací.

“Když se rezidenti a migranti střetnou, starostové jsou uprostřed,” řekla Cretu a jmenovala malý řecký ostrov Chios, kde nedávno prudce vzrostl počet došlých migrantů.

Cretu promluvila na Světovém urbanistickém fóru v Kuala Lumpur v Malajsii. Řekla, že pro následující roky je sociální integrace klíčová.

Také mluvila o východní Evropě, která má prý zastaralou infrastrukturu. “Stále máme lidi, kteří umírají kvůli kvalitě vody, protože sítě byly vybudovány před 40-50 lety.”

Komentáře

komentáře