Nový šéf německých speciálních policejních sil varuje před komplexními teroristickými útoky

0
sceen shot YouTube

Nový prezident zvláštních sil německé federální policie, Olaf Lindner, varoval, že německé úřady v budoucnu očekávají, že v Německu dojde ke “komplexním” teroristickým útokům.

Lindner, který dříve vedl německou protiteroristickou jednotku GSG 9, tyto poznámky učinil na evropském policejním kongresu v Berlíně, píše Krone.

“Naštěstí jsme v Německu byli dosud ušetřeni velkého komplexního scénáře (útoku), ale to neznamená, že to nebude naše budoucnost, možná blízká budoucnost,” říká.

Podle Lindnera je třeba větší spolupráce mezi agenturami v Německu a mezi tajnými službami a policií po celé Evropě, aby se dalším teroristickým útokům zabránilo.

“Vidím to jako urgentní nezbytnost nejen co se policie týče, ale také co se týče spolupráce s tajnými službami a také armádou.”

Jeden aspekt, který vedl během teroristických útoků k mnoha úmrtím, byl nedostatek zdravotnického tréninku u zvláštních policejních jednotek. Zdravotníci během protiteroristických zásahů totiž nejsou vždy schopní v oblasti operovat.

Lindner usiluje o to, aby protiteroristické jednotky měly nyní lepší zdravotnický výcvik, a mohly obětem případně pomoci samy přímo na místě.

Komentáře

komentáře