Domů Pevnost Evropa Římské koloseum se zbarví rudě za pronásledované křesťany

Římské koloseum se zbarví rudě za pronásledované křesťany

0
screen shot

Římské Koloseum, spolu se dvěma kostely v Mosulu a Aleppu, se rozzáří červenými světly, aby se přilákala pozornost na utrpení křesťanů v současném světě.

“Křesťané jsou oběti nejméně 75 procent všeho nábožensky motivovaného násilí a útlaku,” stojí v nejnovější zprávě skupiny Aid to the Church in Need (ACN), která událost organizuje. Zpráva také říká, že tato perzekuce je světem ve své většině ignorována.

Z toho důvodu se 24.února budova Kolosea rozsvítí červeně, aby se upozornilo na křesťany, kteří pro svou víru prolévají krev.

Ve stejnou dobu se takto rozsvítí i kostely v Sýrii a Iráku. V Aleppu půjde o katedrálu sv.Eliáše, v Mosulu o kostel sv.Pavla. Záměrem je “zapojit komunity, které v posledních letech tolik trpěly v Iráku a Sýrii.”

Podobná událost se konala už loni, kdy se rudě rozsvítil londýnský Parlament, bazilika v Paříži a katedrála v Manile na Filipínách jako znamení solidarity pro pronásledované křesťany všude ve světě.

V roce 2016 se v Římě rudým světlem zbarvila fontána di Trevi jako připomenutí nových křesťanských mučedníků.

“Ve smyslu počtu lidí a rozsahu zločinů je jasné, že dnešní perzekuce křesťanů je horší, než kdykoliv v historii,” řekl John Pontifex, autor zprávy ACN.

Ve třinácti zemích, kde křesťané čelí největší perzekuci, se kromě Saudské Arábie, kde je situace stejná, situace zhoršila. Dochází k útlaku a násilí vůči křesťanům. Podle zprávy je situace v Saudské Arábii už natolik špatná, že se jednoduše už ani nemůže zhoršit.

Skupina také upozorňuje na nedostatečný zájem západních, kdysi křesťanských zemí, o osud křesťanů na středním východě. Kdyby prý svou práci nevykonávaly křesťanské organizace, křesťané by ze zemí jako je Irák a Sýrie již zmizeli.

Komentáře

komentáře