Velitel IS se přiznal k 900 vraždám a 250 znásilněním

0
screen shot YouTube

Jeden z velitelů Islámského státu byl v Iráku vyzpovídán reportérkou BBC, kterou doprovázela bývalá sexuální otrokyně džihádistů. Islamista se v rozhovoru bez emocí přiznal k 900 vraždám a 250 znásilněním.

Shireen, dívka, která reportérku doprovázela, patří k Jezídům. Islamisté jí drželi tři roky v Mosulu a zneužívali jí jako sexuální otrokyni. Během té doby se pokusila čtyřikrát zabít, než se jí během obléhání Mosulu povedlo konečně utéci.

Ženy se zajatého džihádisty, Amara, ptaly, proč se k Islámskému státu přidal. Prý pro peníze, tak jako mnozí. Během své “služby” zabil asi 900 lidí. Když zaútočili na Sindžár, vzpomíná, jak postavili falešná kontrolní stanoviště, jako kdyby byli policie. Lidi, které zadrželi, nahnali do nákladního vozu a pak zabili.

Vzpomíná, jak se ti, kdo měli být zabiti, často snažili prosit o svůj život. “Nezabíjejte mě, proč mě, co jsem udělal, že mě chcete zabít?” Říkali prý.

Na otázku, kolik žen a dívek za ty roky znásilnil, tak prý asi 50 mladých dívek okolo 15 let a více než 200 starších žen. Jestli k nim cítil lítost? “Nikdo nemůže ovládat sex, je to silná touha,” odpověděl. I když prý dívky prosily a snažily se ho zastavit, nepřestal. Vinu prý cítil jen poté. Vysvětluje, že v tu dobu šlo o mimořádnou situaci. Byl prý pod tlakem a tyto skutky po něm byly vyžadovány. Jinak by je prý neudělal.

Shireen, Jezídka, se ho zeptala, pod jakým tlakem byl. “Kdybych nezabíjel, zabil by mě můj nadřízený jeho zbraní,” vysvětluje. Ví ale, co ho nyní čeká.

“Byl jsem poražen. Čekám na svůj osud a tím je smrt.

Komentáře

komentáře