Domů Pevnost Evropa Kosovský Albánec vyřešil ve Švýcarsku spor školáků smrtelným bodnutím nožem

Kosovský Albánec vyřešil ve Švýcarsku spor školáků smrtelným bodnutím nožem

0
Místo činu. Foto: Keystone/Gian Ehrenzeller

Kosovský Albánec, který žije od roku 1990 ve Švýcarsku, vyřešil dětský spor bodnutím nožem do hrudi otce jednoho z dětí, píše švýcarský tisk.

Vše se stalo v březnu 2015, kdy se mezi sebou popralo několik chlapců ve škole. Následující den se před školou potkali rodiče některých zúčastněných rváčů a došlo k diskusi. Syn kosovského Albánce, který se rvačky také účastnil, když zjistil, že jsou na místě někteří rodiče, zavolal svému otci. Ten vyrazil na cestu a sebou si vzal kuchyňský nůž.

Když dorazil před školu i on, debata se prý zvrhla v urážky a strkanice. Albánec se s jedním z rodičů začal hádat ještě o něco víc a v jednu chvíli vytáhl nůž a bodl svého soka do hrudi. Rána byla bohužel smrtelná. Oběť bydlela od školy jen 20 metrů. Albánec později zavolal policii a byl zatčen ve svém bytě.

Soud muže v srpnu 2016 odsoudil na devět let, ale Albánec se odvolal. U soudu se hájil tím, že jednal v sebeobraně, protože ho oběť prý škrtila. Prokuratura ani soud ale Albánci neuvěřili, a odvolací soud se ztotožnil s výrokem nižšího soudu. Trest ve výši devíti let je nyní platný.

Komentáře

komentáře