Odborník: Švédsko je rájem mezinárodního islámského terorismu

0
Michael Skråmo, Twitter

Švédský akademik Peder Hyllengren ze švédské univerzity obrany tvrdí, že se Švédsko stalo hnízdem mezinárodního islámského extremismu a že stovky obyvatel Švédska vytvořily širokou síť džihádistických kontaktů.

Hyllengren tvrdí, že džihádistickým sítím bylo dovoleno fungovat ve Švédsku nejméně poslední desetiletí a že švédští zákonodárci byli k řešení problému laxní, informuje švédské zpravodajství SVT.

Podle Hyllengrena byli občané Švédska v kontaktu s islámskými teroristy jako je Mohamed Belkaid, který byl zastřelen během policejní protiteroristické razie v Bruselu.

Hyllengren kvůli neaktivitě establishmentu v boji s islámským radikalismem obviňuje politickou korektnost a “aktivismus, který existuje jak proti bezpečnostním složkám, tak proti těm, kdo se snaží na vážnost situace upozornit.” Lidé se prý bojí toto téma z těchto důvodů řešit.

“Riskujete, že vás označí za rasistu tak, jak se to neděje v žádné jiné evropské zemi. Jinde v Evropě to není tak kontroverzní. Ale ve Švédsku trvalo dlouho, než jsme mohli začít mluvit o džihádismu stejně, jako mluvíme o nacismu,” řekl.

Islámský extremismus zaznamenal ve Švédsku podle švédské tajné služby Säpo prudký nárůst za poslední desetiletí. Počet násilných extremistů vzrostl z 200 na 2000.

Komentáře

komentáře