Pařížská policie zatkla svou zradikalizovanou islamistickou kolegyni. Kradla zbraně

0
Značka ukradených pistolí, foto: sigsauer.com

V pařížské no-go zóně, imigranty obydleném předměstí Seine-Saint-Denis, byla zatčena dvacetiletá policistka, kterou její kolegové popsali jako “zradikalizovanou”. Je obviněna ze zcizení střelných zbraní. Kromě ní byly za krádež pistolí zadrženy tři další osoby, včetně jednoho příslušníka armády, píše Le Parisien.

Kolegové policistku popsali jako nepříjemnou osobnost, kterou podezírali, že může mít radikálně islámské názory.

Ke krádeži mělo dojit loni v srpnu a profil jedné ukradené pistole odpovídá profilu té, ze které někdo vystřelil v listopadu na vojáka běžícího v lese u Ozoir-la-Ferrière. Voják byl zasažen do nohy a podařilo se mu uniknout.

Během razií, které policie provedla, byla zatím nalezena jen jedna pistole.

Podle vyšetřovatelů je nepochopitelné, proč policistka kradla služební pistole, které se dají snadno vystopovat. Zřejmě nepatřila k nejinteligentnějším.

Zbraně se přitom dají na francouzských ulicích pohodlně sehnat, což dělá úřadům veliké starosti. Některé razie v posledním roce objevily v rukou kriminálníků i vojenské zbraně.

Loni v listopadu policie v regionu Eure-et-Loir při razii na drogové dealery objevila několik protitankových raket, samopaly a tisíce kusů munice.

Komentáře

komentáře