Skautský vedoucí v Anglii vyhozen za kritiku muslimských vedoucích s plně zahalenou tváří

0
Wikimedia Commons

Skautský vůdce z anglického Bristolu byl vyhozen ze svého místa poté, co kritizoval jiné vedoucí za kompletní islámské zahalení tváře. Nyní se se skautskou asociací soudí.

Brian Walker islámský závoj přirovnal ke kostýmu z Hvězdných válek postavy Darth Vader a tvrdí, že takový závoj stěžuje komunikaci a malé děti může vystrašit, popisuje Bristol Post. Walker také říká, že závoj může být nebezpečný při plavbách na člunech, a také že se skauti vzdalují svým křesťanským kořenům.

Skautské hnutí bylo založeno v roce 1908 sirem Robertem Baden-Powellem na křesťanských základech.

Walker své kritické komentáře uvedl v dopise zveřejněném ve skautském magazínu poté, co magazín obhajoval skautské vedoucí nosící plné zakrytí tváře závojem před dětmi.

V jarním vydání časopisu muslimská skautská vedoucí Zainab tvrdí, že při několika příležitostech, kdy prý byli na výpravách v plném zahalení, k nim přicházeli lidé a vyjádřili jim podporu.

Pan Walker ale namítl, že taková vedoucí “by se v v kostýmu Darth Vadera jistě utopila.” Navíc takový vzhled prý může vyděsit děti i zvířata.

Redaktor časopisu Walkerovi odepsal, že s ním nesouhlasí a pár dní na to byl pan Walker ze skautské organizace vyloučen, protože prý “nesdílí její inkluzivní hodnoty.”

Walker, který je celý život skaut a křesťan, se chce nyní soudit. Pro Bristol Post řekl:

“Byl to jen vtip. Komunikace je důležitá, když jste skautský vůdce, a když nevidí váš obličej, jak mohou vědět, kdo jste? Lidé se o tom bojí mluvit.” Walker, který sloužil 12 let v armádě, také řekl, že organizace by se měla zaměřit více na skauting a ne na propagaci témat LGBT.

Skautská organizace vydala prohlášení: “Inkluzivita je srdcem moderního skautingu a je hodnotou, kterou si ceníme. Vítáme mladé lidi a dobrovolníky ze všech komunit po celé Británii a jsme hrdí na náš inkluzivní přístup k mládeži.”

Komentáře

komentáře