Šest pobodaných na severu Paříže. Až 777 napadení v celé Francii denně!

0
Foto: Lionel Bonaventure

Šest lidí skončilo pobodaných během jednoho útoku na severu Paříže. Úřady tvrdí, že jen za jediný den ve Francii dojde k 777 náhodným útokům.

K pobodání došlo v migranty hustě obydleném 18. obvodě a opilý muž zde napadal lidi kolem sebe a vyvolal velikou paniku, píše Le Parisien.

Útoky měly začít v úterý okolo 23:20. Policie opilce zatkla až o dvě hodiny později díky kamerovému systému. Muž se prý skrýval ve dveřích jednoho z domů a jeho oblečení bylo nasáklé krví.

Pět ze šesti pobodaných muselo být odvezeno do blízké nemocnice a šestý člověk unikl vážnějším zraněním díky mnoha vrstvám oblečení, které měl na sobě.

Oblast, kde k útoku došlo, se nechvalně proslavila v roce 2016 kvůli násilí mezi migranty, ke kterému docházelo u stanice metra Stalingrad, bývalému místu provizorního migrantského tábora. Výtržnosti, ke kterým zde docházelo, byly popisovány jako “válečná zóna”.

Čtvrť je také známa kvůli stížnostem žen, které jsou zde prý soustavně obtěžovány muži imigranty, a odmítají tudy v noci samy procházet.

Odhaduje se, že násilných útoků, které nejsou motivovány faktory, jako loupež, tedy útoků zdánlivě beze smyslu, se denně stane v průměru 777.

Christophe Soullez, ředitel národního centra pro dohled nad delikventstvím a reakcí na zločin (ONDRP), tvrdí, že “mladí lidé” ve Francii se stali méně tolerantní vůči poznámkám a vykazují známky netrpělivosti. Neakceptují autority. Jsou více impulsivní a reagují rychleji.

Komentáře

komentáře