V Berlíně staví MUFy. Sídliště, která mají ubytovat migranty. Jak to asi dopadne?

0
Foto: Tag24.de

Berlín buduje nové “paneláky” pro uprchlíky. Tzv. stavebnicové ubytování – modularer Unterkünfte, čili MUF. Má jít o nová sídliště, která mají imigrantům a jejich rodinám poskytnout dostupné bydlení.

Zatím bylo postaveno 10 MUFů první generace a 19 dalších se plánuje, nebo už staví. Poskytnou ubytování pro 10 tisíc imigrantů.

Berlínský Senát si v úterý schválil výstavbu MUFů druhé generace, celkem 25 staveb, ve kterých by mohlo být ubytováno dalších 10 tisíc lidí.

MUFy budou rozprostřeny po celém Berlíně, v celkem 11 čtvrtích, jako je Neukölln nebo Charlottenburg-Wilmersdorf a jejich výstavba by měla být dokončena v roce 2021. Cílem je, aby měli migranti vlastní bydlení, kdy nebudou muset žít ve sdílených ubytováních.

S MUFy se prý počítá nejen pro migranty, ale další hledače bydlení. Ale zcela upřímně, kdo půjde bydlet do zóny, ve které budou žít dominantně migranti? Buďme soudní.

Jak existence sídlišť s imigranty vypadá se berlínští sociální inženýři mohou podívat na předměstí Paříže nebo Stockholmu. Může jim to napovědět, jakým směrem se projekt MUF vydá.

Komentáře

komentáře