Italové v šoku. V azylovém centru si Nigerijec opékal psa.

0
Ilustrační foto - Humane Society International.

Ochránci zvířat v Itálii jsou v pohotovosti poté, co se zjistilo, že v přijímacím centru pro azylanty v jižní Itálii byl grilován pes.

Policisté zasáhli hned, jak obdrželi hovor od zaměstnankyně centra, ale pro nešťastného pejska už bylo pozdě. Zaměstnankyně zavolala, že viděla, jak 29-letý Nigerijec v centru ve Vibo Valentia opékal psa.

Muži se povedlo psa stáhnout z kůže a naporcovat a chystal se jej pro sebe a pár přátel opéct, když jej zadrželi policisté. Žena, která na vše upozornila, kromě práce v centru pracuje i pro organizaci zabývající se právy zvířat.

Nigerijec policii tvrdil, že tam, odkud pochází, je to normální, a hájil se, že psa nezabil, ale už jej našel mrtvého u silnice a rozhodl se jej opéci. Také tvrdil, že mu nejsou známy italské zákony zakazující jedení koček a psů.

Policie Nigerijce převezla do jiného azylového centra v blízkém městě Nicotera.

Nigerijci patří k největší skupině migrantů, která do Itálie proudí. V roce 2017 tvořili 15,7 procent všech migrantů. Na druhém místě, s 8,4 procenty, jsou pak migranti z Guiney.

S jinými Nigerijci pak souvisí případ zavražděné a rozčtvrcené Pamely. Existuje podezření, že se dívka z jejich strany stala i obětí kanibalismu, který je u nigerijské mafie prý běžný.

Komentáře

komentáře