Kanadská škola přijme na pozici rektora jen nebílou osobu.

0
WikiCommons

Univerzita Dalhousie, která se nachází v kanadském městě Halifax, ohlásila, že na pozice do seniorního managementu hledá pouze “rasově viditelné a Indiánské kandidáty”, aby podpořila tzv.diverzitu. Jak už Středoevropan několikrát upozornil, diverzita znamená méně bílých lidí.

Univerzita rozeslala email oznamující volnou pozici zástupce rektora pro studentské záležitosti, kterou předtím zastával dr.Arig al Shaibah, také člen menšiny. Krok má podle školy zvýšit zastoupení “slabě zastoupených skupin”.

“V souladu s principy naší zaměstnanecké politiky a s úmyslem zvýšit zastoupení slabě zastoupených skupin v Dalhousie, je pozice zástupce rektora omezená pro rasově viditelnou a Indiánskou osobu.” Termín “rasově viditelný” je nový. Máme si pod ním zřejmě představit osobu, která není bílá.

Prezidentka studentské organizace Amina Abawajy, která je muslimka, vysvětluje, jak důležité pro ní je, aby na škole bylo dost nebílých lidí. “Je skvělé, když nemusím vysvětlovat odkud jsem, nebo odkud jsou studenti, když má taková osoba pochopení pro útlak a jak se na škole projevuje.”

Škola se k tomu připojuje a těm, kdo si snad myslí, že je taková praxe diskriminující, když se nenabírá podle schopností, ale podle rasové příslušnosti, nelogicky vzkazuje, že tímto způsobem se naopak na škole dosáhne toho, že její zaměstnanci budou podle zásluh vybírání tak nejlépe, jak to jen jde.

Frankofonní pobočka kanadské televize CBC si nedávno stěžovala, že státní zaměstnanci v Quebecu jsou prý příliš bílí.

Komentáře

komentáře