Maďarsko odmítlo plán OSN na faktickou legalizaci ekonomické migrace

0
Peter Szijjarto. Foto: MTI

Mluvčí maďarské vlády řekl, že Maďarsko bude pokračovat v rozhovorech s OSN o řešení migrační situace a chce se podílet na tvorbě dokumentu o něm.

Peter Szijjarto, ministr zahraničí, dostal mandát, aby navrhl dodatky k pěti oblastem, které maďarská vláda shledává problematické a chce do dokumentu dostat maďarskou pozici na věc.

Ministerstvo zahraničí odmítlo pozici OSN, že migrace má pozitivní efekt na ekonomiku a že je užitečným, příznivým a nezastavitelným procesem. Kritizuje, že nejsou dělány rozdíly mezi politickými, ekonomickými a legálními a nelegálními migranty.

Také odmítlo návrh, ve kterém se píše, že by ekonomickým migrantům měly být zajištěny bezpečné a regulované cesty a kritizovalo návrh OSN, že každý migrant by měl mít zajištěno ubytování a práci.

Plány na odstranění legálních a fyzických bariér a otevření hranic nemohou být akceptovány, říkají Maďaři. “Organizování migrace a její legitimizace a umožnění jejího pokračování je proti maďarským zájmům. Rovná se to otevřenému pozvání 60 milionům lidí v Africe, kteří by pak měli nárok na sociální podporu a práci.”

Maďarsko chce nyní najít v Evropě pro svůj postoj spojence.

Komentáře

komentáře