Mladý muslim chtěl v Austrálii zabít tolik nevěřících, kolik zvládne

0
Foto: Facebook

Muslim, který byl součástí skupiny usilující o “zabití tolika nevěřících, jak je to jen možné a zavedení práva Šaría”, se vzhlížel v teroristickém útoku na Bostonském maratonu, zaznělo u soudu v Austrálii.

K vyjádření došlo během rozsudku vůči Tamimu Khajovi (20), který byl v říjnu shledán vinným z plánování a přípravy teroristického útoku před dvěma lety.

Tehdy osmnáctiletý byl zatčen, když se připravoval na masakr buď na americké ambasádě v Sydney, nebo v kasárnách nebo u soudu. Prý byl napojen na v Austrálii usazené teroristy, kteří byli kvůli terorismu již také uvězněni.

Video ukazuje, jak Khaja bez emocí mluví o vraždění nevinných lidí, píší ABC News. Policistům v utajení řekl, že chce způsobit co nejvíce škod.

“Víš, chci jich dostat tolik, kolik to bude možné. Nepřestanu střílet. I kdyby tam bylo dvouměsíční dítě, nebo to dítě někdo držel. Neselžu.”

Khaja začal o útoku uvažovat, když se mu v roce 2016 nepodařilo odejít do Sýrie za Islámským státem.

Neidentifikovanému muži napsal: “Jsem tak smutný, že jsem nemohl přijet. Mé srdce je zlomené. Tak moc jsem chtěl být na bojišti s mými bratry.

“Přemýšlím víc a víc o něčem, jako byl Bostonský maraton. Vím jak vyrobit přenosnou bombu z mikrovlnky. I se střelnou zbraní dokážu udělat hodně škody.”

Řekl, že místo toho splní svou povinnost v Austrálii a pokoušel se sehnat pistoli, ale krátce nato byl zatčen.

Komentáře

komentáře