Nová rakouská ministryně zahraničí požaduje ochranu hranic jako má Maďarsko

0
Foto: kkneissl.com

Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneissl odsoudila německou kancléřku Angelu Merkel za její rozhodnutí z roku 2015 přivítat migranty a řekla, že šlo o pobídku dalším. Ocenila maďarského premiéra Orbána za zabezpečení evropské hranice.

Nová ministryně, kterou nominovala FPÖ, ale je oficiálně nezávislá, politiku masové migrace kritizuje už od roku 2015. Pro německý Spiegel řekla, že Evropská unie potřebuje kompletní reformu celého azylového systému a ochrany hranic.

Podle Kneissl by státy EU měly k práci premiéra Orbána na zabránění ilegální migrace vzhlížet. Dělá podle ní dobře, když chce zpřísnit hraniční kontroly.

Ve věci uprchlíků Kneissl řekla: “Rakousko vždy přijímalo lidi. Ale musíte se zeptat odkud. Pamatuji si, když bylo v mém dětství v Polsku vyhlášeno stanné právo, a najednou jsme ve třídě měli pět polských dětí, které přišly samy. To byly skutečně nedoprovázené děti.

“Vím to samé o lidech, kteří přišli z Československa, Maďarska. Autobusy plné starých, nemocných a dětí, ne mužů s přebytkem testosteronu. Lidí od vedle, co sdíleli naší kulturu,” dodala.

Mnozí migranti, říká Kneissl, kteří původně dorazili do severní Evropy, byli zklamaní, a namířili si to prý do Itálie, kde mají možnost vydělat si na černém trhu.

Angelu Merkelovou obvinila za pozvání migrantů: “Na cestě jsou lidé, kteří by jinak nikdy nepřišli. Na podzim 2015 jsem cestovala na střední východ a potkala mnoho lidí, kteří říkali: ‘Merkelová nás pozvala’. Vzdali se svých prací, aby odešli do Evropy.”

Její prohlášení souzní se zbytkem rakouské vlády. Kancléř Kurz odsoudil migrační kvóty EU a vice kancléř Strache řekl, že chce migraci srazit na nulu.

Komentáře

komentáře