Levičáci v Berlíně zablokovali ženský pochod. Policie jejich blokádu nerozpustila.

0
Foto: Olaf Wagner

Rudo-zelená berlínská koalice si dnes zákony upravila podle sebe, když policii umožnila nijak nezasáhnout proti blokádě ženského pochodu ze strany komunistických násilníků. Ženský pochod tak ušel jen asi kilometr, než byl zablokován.

Přímo v rudém srdci Berlína, ve čtvrti Kreuzberg na stanici Hallesches Tor, se dnes odpoledne sešlo mnoho tisíc lidí, které svolala ženská iniciativa 120 decibelů a další skupiny. Cílem tohoto ženského pochodu bylo upozornit na násilí vůči ženám ze strany migrantů, často muslimského vyznání, a říct, že ženy v Německu nejsou žádná lovná zvěř.

Pochod měl původně namířeno k budově kancléřství, ale asi po 1 km byl zastaven u bývalého hraničního přechodu Checkpoint Charlie blokádou levicových extremistů.

Ti nejprve blokovali přístup na samotné shromáždění, a napadali každého, kdo nenaplňoval jejich představy alternativní nebo rasově rozmanité vizáže.

A poté zablokovali trasu pochodu, když už pochod vyšel. Pro účastníky ženského pochodu tak nebyla cesta ani vpřed, ani zpět.

Lidé v ženském pochodu a organizátoři po policii požadovali, aby jim uvolnila cestu. To se ale nestalo. Policie se postavila mezi blokující levičáky a průvod a pasivně zůstala stát. Projevy, které se měly odehrát až u kancléřství, tedy dostaly prostor už na ulici. Mimo jiné mluvil jeden gay, žena z Íránu a pak řečnice z Německa. Zazněl názor, že “skuteční uprchlíci si váží země, která je přijala.”

Po třech hodinách, kdy policie neudělala nic proto, aby levicovou blokádu rozprášila, lidé v zástupu skandovali, ať jim policie uvolní cestu a také heslo, které znělo již během demonstrací v roce 1989 a nyní zní zas: “My jsme národ!”

V jednu chvíli se asi tisícovka lidí pokusila odpojit a vydat na spontánní pochod ke kancléřství, ale policie jim zabránila. Levicoví demonstranti a migranti v okolí demonstrace měli podle zpráv na sociálních sítích zbít některé účastníky pochodu. Video zachycuje zatčení mladých migrantů, kteří se pochod pokusili napadnout s kameny.

Podle posledních zpráv jsou účastníci pochodu stále zablokovaní, a na policisty křičí, že to jsou zrádci.

Komentáře

komentáře