Kurz v Mnichově zaútočil na EU. Evropu prý ochrání jen silné vnější hranice.

0
@sebastiankurz

Nejmladší evropský předseda vlády, rakouský Sebastian Kurz, na bezpečnostní konferenci v Mnichově vystoupil proti EU. Unie prý stejně jako USA ztrácí ve světě vliv, který získává Čína. Klíčem k síle Evropy jsou prý silné hranice.

“Abychom v EU zajistili mír, před dávným časem jsme odstranili vnitřní hranice. Ale bez silných vnějších hranic jsou tyto hranice v nebezpečí. A něco, co se mi vždy zdálo nepředstavitelné, se stalo realitou. Tedy to, že budeme mít v Evropské unii znovu hranice.”

Kurz se vyjádřil ve prospěch posílení hranic EU: “Pouze když my budeme rozhodovat, kdo k nám přijde, a pokud by sami budeme chránit naše společné hranice, tak může Evropa existovat bez vnitřních hranici v budoucnu.”

Kurz dále řekl: “Často mám dojem, že EU je jako starý pár manželů. Západ si stěžuje na východ, sever na jih, a pak tu máme ten samozvaný předvoj, který se nazývá progresivním, který si stěžuje na ty, které považuje za staromódní.”

“Silně věřím, že pokud se EU stane vnitřně znovu silná, pokud ochráníme hranice a zajistíme stabilitu, staneme se ekonomicky silnějšími, mezinárodně znovu důležití, a tím zajistíme větší bezpečnost a stabilitu nejen v Evropě, ale i mezinárodně.”

Komentáře

komentáře