Orbán v Budapešti vyzval ke globální protimigrační alianci

0
Facebook Viktor Orbán

Maďarský premiér Orbán dnes vyzval k vytvoření globální protimigrační aliance. Stalo se tak během projevu u královského zámku v Budapešti, kde Orbán promluvil ke členům své strany Fidesz.

“Křesťanství je poslední nadějí Evropy. S masovou migrací, zvláště z Afriky, se mohou naplnit naše největší noční můry. Západ padá a nevidí, že je Evropa dobývána.”

Orbán řekl, že Evropa čelí konfliktu národních států východu a západu, který nazval “imigrační zónou, světem smíšené populace, který míří směrem odlišným od našeho.” Protože prý západ chce, aby východ následoval jeho příkladu, hrozí zuřivý konflikt.

“Ačkoliv to zní absurdně, nebezpečí, kterému čelíme, přichází ze západu. Od politiků z Bruselu, Berlína a Paříže. Samozřejmě, že budeme bojovat, a použijeme ještě silnější právní prostředky. Tím prvním je náš zákon proti Sorosovi.”

Řekl, že Maďarsko není v Evropě samo. Za své spojence pokládá Slovensko, Českou republiku a Polsko. Vítězství pravicových sil v Itálii v březnu pak podle nej nacionalistický tábor ještě víc posílí.

“Nemyslíme, že náš boj je beznadějný. Spíše vítězíme,” řekl. “V4 je silná, přichází Chorvatsko, Rakousko se vydalo vlasteneckým směrem a v Bavorsku vytváří odpor CSU.”

Komentáře

komentáře