Rada Evropy: Řešením kriminality ve Švédsku je více imigrantů

0
screen shot YouTube

Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muiznieks kritizuje Švédsko za to, že nepřijímá dost migrantů a tvrdí, že tzv.sjednocování rodin, které by současný počet migrantů ve Švédsku mohlo podle některých odhadů několikanásobně zvýšit, by mohlo “pomoci integraci”.

Muiznieks tvrdí, že Švédsko by mělo přijmout více imigrantů, protože migrační krize ve výši, které Evropa čelila v roce 2015, je u konce, píše Aftonbladet.

“Švédsko bylo k uprchlíkům a žadatelům o azyl dost štědré, ale tato výjimečná situace vzniklá před pár lety už není třeba a nyní se můžete vrátit k vaší tradiční, lepší politice pro uprchlíky a žadatele o azyl,” řekl.

Komisař, který je litevsko-amerického původu, říká, že řetězová migrace je dobrá pro přivedení nových migrantů. “Neměli byste omezovat právo na sjednocování rodin.”

“Omezováním jejich práv jim bráníte v integraci do švédské společnosti. Dalším aspektem je, že sjednocování rodin je důležité, jak se do země dostat bezpečně a legálně. Pokud chceme zastavit chaotické přijímání, měli bychom zvýšit možnosti, jak přicházet bezpečně.”

Muiznieks své názory zakládá na návštěvě Švédska, kterou podnikl minulý říjen, kdy pro Radu Evropy vypracoval zprávu o situaci žadatelů o azyl.

Tento rok se ve Švédsku konají volby a migrace bude klíčovým tématem. K budoucnosti země se na videu vyjádřil předseda Švédských demokratů, Jimmie Akesson.

Komentáře

komentáře