U londýnského parlamentu umrzl člověk. Neuhodnete, kdo to byl.

0
Foto: Nick Edwards

V Británii vzbudil pobouření případ muže – bezdomovce, který umrzl v podchodu vedoucímu k britskému parlamentu. Ačkoliv je každá smrt tragická, zjistilo se, kdo onen muž byl, a také to, že na britské ulici už dávno neměl co dělat. Šlo o ilegálního migranta – pedofila, který byl již dvakrát deportován.

Marcos Amaral Gourgel (35) byl muž s dvojím občanstvím, angolským a portugalským. A to díky tomu, že Angola byla dříve portugalskou kolonií. Z Británie byl poprvé deportován v roce 2014 poté, co si odseděl svůj čas ve vězení za pedofilní kriminalitu. Informuje o tom Daily Mail citující portugalský list Correio da Manha.

“V roce 2014 byl deportován do Portugalska britskými úřady,” potvrdilo portugalské ministerstvo pro zahraniční komunity.

“V roce 2016 jsme byli uvědoměni, že byl z Británie deportován znovu kvůli tomu, že byl v zemi nelegálně.”

Není jasné, jak se pedofil dostal znovu do Británie, a zřídil si hnízdo v podchodu jen pár metrů od britského parlamentu, kudy poslanci a zaměstnanci musejí denně procházet. Je pravděpodobné, že jako občan EU využil toho, že se po EU může volně pohybovat.

Jeremy Corbyn, šéf labouristů, kterého si cení naši sociální demokraté, hlavně ti mladí, a který byl tento týden obviněn, že spolupracoval s československou komunistickou tajnou službou, smrt muže využil k útoku na “mocné” a vyzval k tomu, aby se poslanci postarali o to, že “každý” má své bydlení. Není jasné, zda každým Corbyn myslel i ilegální migranty obviněné z pedofilie, ale kdo zná západoevropské levičáky, nedivil by se, kdyby ano.

Komentáře

komentáře