Klasickou hudebnici okradli na pařížském předměstí o cello za 1,5 milionu dolarů

0
screen shot YouTube

Hudebnice Ophélie Gaillard byla na pařížském předměstí Pantin pod hrozbou nože okradena o své vzácné cello, jehož hodnota je asi 1,5 milionu dolarů.

K loupeži došlo ve čtvrtek okolo sedmé hodiny večer, když hudebnice opouštěla svůj dům a chtěla nasednout do auta. Muž, jehož popis policie nesdělila, držel nůž a požadoval, aby mu žena vydala cello, které bylo vyrobené v roce 1737 v Itálii, informuje RTL.

Lupič měl utéci po svých. Žena mu nijak neodporovala. “Vše se seběhlo tak rychle. Viděla jsem nůž a nevzdorovala jsem. Hned jsem mu své cello dala a také mobilní telefon.”

Policie se snažila zjistit, zda šlo o náhodný útok, nebo měl pachatel tip.

Nicméně cello bylo v sobotu vráceno. Gaillard někdo zavolal a řekl, že nástroj je v jejím autě před domem.

“Bylo na zadním sedadlo a bylo v pořádku,” řekla médiím.

“To okradení bylo velmi násilné. Nemohla jsem dva dny spát. Ulevilo se mi, že se našlo. Zbavila jsem se dvoudenní noční můry. Je to zázrak.”

Vyšetřovatelé se domnívají, že instrument byl vrácen, protože lupič zjistil, že je neprodejný. Kvůli jeho unikátnosti jej nejde prodat jen tak někde na rohu.

Pantin, kde k loupeži došlo, je součástí problémové oblasti Seine-Saint-Denis, kde žije vysoký počet imigrantů, a dochází zde k mnoha zločinům a častým výtržnostem.

Komentáře

komentáře