Mladík ve Švédsku zbil svou sestru pálkou, protože nechtěla nosit islámský závoj

0
Shutterstock

Devatenáctiletý muž ve Švédsku byl obviněn poté, co zbil svou čtrnáctiletou sestru pálkou na baseball, když odmítla nosit islámský závoj.

Mladík, který žije ve městě Karlskrona, byl minulý týden předveden před soud kvůli útoku. Svou sestru měl prý několikrát udeřit pálkou, zatímco na ní křičel, ať si navlékne závoj, informuje 24Blekinge.

Prý ho rozčílilo, když se sestra vrátila s matkou z nákupu, a on si všiml, že nemá islámský závoj. Když se zeptal, proč jej nemá, dívka mu odmítla odpovědět. Ten si pak došel do svého pokoje a vrátil se s pálkou, se kterou svou sestru udeřil do hlavy, nohy a ruky.

Do místnosti pak vběhla starší sestra a zavolala policii. Když policisté dorazili na místo, mladík byl zatčen a k činu se přiznal, ačkoliv řekl, že sestru neuhodil příliš tvrdě. Důvod svého útoku odmítl sdělit.

Manažérka centra pro oběti násilí z tzv.cti, Dilek Baladiz, říká, že jsou oblasti, ve kterých vládne útlak. Obecně, čím více imigrantů muslimské víry se v dané oblasti nachází, tím větší je tlak, aby lidé v té oblasti žili podle norem tzv.cti, a je zde více lidí, kteří dodržování těchto norem sledují.

Komentáře

komentáře