Nový jihoafrický prezident slíbil pokračovat ve vyvlastňování půdy bílých farmářů bez náhrady

0
Foto: Moeletsi Mabe

V Jižní Africe probíhá socialismus afrického typu. Ten se vyznačuje tím, že na rozdíl od globálního socialismu, který znárodňuje majetek bez ohledu na národní či rasovou příslušnost znárodněného “vykořisťovatele”, v Jižní Africe se majetek znárodňuje bílým. A to vše, vedle jejich pokračujících vražd, za naprostého nezájmu velkých světových médií a většiny politiků.

Nově dosazený jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa, který je zároveň prezident ANC, jihoafrické komunistické strany, která vedla do roku 1994 ozbrojený boj proti bílým v zemi, slíbil, že bude pokračovat ve vyvlastňování půdy bílých farmářů bez jejich kompenzace.

K tomuto rozhodnutí došlo na 54. konferenci ANC, která se konala v prosinci minulého roku.

“Urychlíme náš program přerozdělení půdy nejen, abychom odčinili historickou nespravedlnost, ale také abychom do zemědělského sektoru přivedli nové výrobce a nabídli více půdy pro její kultivaci,” řekl nový prezident v pátek v parlamentu.

“Vedeni rozhodnutím 54. konference vládní strany bude tento postup zahrnovat zabavení země bez kompenzace,” dodal. Země se má podle něj vrátit těm, kterým byla ukradena během kolonialismu a apartheidu.

Je zajímavé, že největší krádež půdy, vraždy a vyhnání neměli na svědomí bílí, ale Zuluové, kteří na začátku 19.století vyhnali nebo zabili okolo 2 milionů lidí z různých afrických kmenů, které v oblasti žily. Tento moment v historii je nazýván Mfecane. Bojovný národ Zulů pak zastavili až bílí Búrové, ačkoliv války s nimi pokračovaly po většinu 19.století. Nicméně Zuluové a další kmeny, nejen v Africe, ale i v Severní Americe, respektovaly tzv.právo vítězů, kdy poražený kmen přišel i o svou půdu. V chápání těchto kmenů se tedy v případě válečné prohry nejednalo o krádež. Argumenty ANC jsou tedy nesmyslné.

Pokud svobodný svět nezasáhne proti jihoafrickému socialismu silou, v následujících letech v Evropě přivítáme, a rádi, naše jihoafrické bratry a sestry, kteří nebudou mít nic jiného na výběr, než ze země emigrovat zpět domů do Evropy.

Komentáře

komentáře