Centrum San Francisca je už prý znečištěnější než města v Indii nebo Brazílii

0
Foto: Getty

Aniž by Středoevropan chtěl činit nějaké závěry, kdysi výstavní americká města, jakmile překročí určitý demografický bod zlomu, jde to s nimi od desíti k pěti. Nejhorším příkladem je asi Detroit, ale na úroveň slumů měst třetího světa se prý nyní dostává i San Francisco.

Novináři americké stanice NBC provedli průzkum 153 bloků v centru města a na každé ulici našli odpadky. Nejen pohozený odpad v igelitových taškách a rozházené odpadky. Ulice centra San Francisca jsou prý i plné injekčních stříkaček a lidských výkalů. A tato scenérie se prý nevyhýbá ani okolí honosných hotelů, vládních budov a hřišť. Novináři při své pochůzce našli 100 injekčních stříkaček a 300 kusů lidských výkalů.

Dodržování hygieny a čistota ve městě je přitom doslova životně důležitá. Poranění od použité jehly je jako problém jasné. Ale stejně smrtelné mohou být i výkaly. Zvláště pro děti. Podle novinářů jim expertka na infekční nemoci, dr. Lee Riley řekla, že ulice San Francisca začínají být horší než slumy zemí třetího světa. Podle ní je znečištění horší než v Brazílii, Keni nebo Indii.

Foto: Kevin Montgomery

Riley vysvětluje, že slumy ve třetím světě jsou obývány chudými lidmi, kteří se pokoušejí své příbytky a okolí udržovat nějak obyvatelné. Ale bezdomovci žijící na ulicích San Francisca jsou vyhazováni z místa na místo a proto se o plac, kde zrovna přespávají, moc nestarají. Výsledkem je extrémní znečištění.

Komentáře

komentáře