Francouzské děti se v nové učebnici učí, že migrace je lidské právo: “Všichni jsme Afričané”

0
Facebook: Solidarité Laïque

Francie je prý bezpečná a prosperující jen díky otevřeným hranicím a masová migrace je lidské právo. To je obsahem literatury, která proudí do francouzských školních tříd.

Nové učebnice pro děti od 8 do 16 let distribuuje organizace Solidarité Laïque placená částečně z kapes francouzských daňových poplatníků.

“Migrace je základní lidské právo”, stojí v nich. “Masová migrace je základem humanity”. Francouzi podle učebnice nemají právo chránit své hranice, protože “nedávný výzkum ukázal, že jsme všichni z Afriky”.

“Migrovat znamená pohybovat se. Je to pro lidi přirozené,” tvrdí učebnice a prohlašuje, že “svět ve kterém dnes žijeme, naše země, naše kultury, naše jazyky pocházejí ze staletí otevřených hranic.”

Ačkoliv francouzské zákony požadují, aby byla politika, stejně jako náboženství, mimo školní třídy, obsah nové učebnice se své krajně levicové zaměření nesnaží nijak skrývat. I tím, že jakýkoliv pokus o zpochybnění věku tzv. dětí mezi migranty označuje za porušování lidských práv. Přitom se v mnoha případech ukázalo, že tyto “děti” o tom, že jim je méně než 18, lhaly.

Komentáře

komentáře