Chycení “beatlesáci” by mohli být vydáni do Británie

0
Screen shot

V rozporu s tvrzením britského ministra Rory Stewarta z minulého roku, ve kterém zaznělo, že jediný způsob, jak jednat s britskými členy Islámského státu je jejich zabití, mohou být chycení britští džihádisté vydáni do Británie k soudu.

Dva chycení členové “Beatles”, jak se čtveřici britských džihádistů říkalo, Alexanda Kotey a El Shafee Elsheikh, by tak mohli uniknout možnému trestu smrti v Sýrii, ačkoliv již byli údajně zbaveni britského občanství a Kurdové s nimi mohou mít vlastní plány.

Američané zájem o jejich převoz do Guantanáma nemají.

Britská ministryně zahraničí Amber Rudd včera řekla, že je absolutně přesvědčená a odhodlaná tomu, že by teroristé měli být postaveni před soud.

Když se jí zeptali, kde by se takové soudy měly konat, nevyloučila, že v Británii. “Důležité je, že byli zadrženi,” řekla.

“A důležité je pro nás to, aby byli postaveni před soud. Nedokážu říct, kde to bude, ale jsem absolutně přesvědčená a zcela odhodlaná zajistit, že budou postaveni před soud, protože bezpečnost Británie je na prvním místě.”

Za starých dobrých časů by byli oba islamisté “zastřeleni na útěku”, ale staré dobré časy pro Evropu, alespoň tu západní, již asi skončily.

Komentáře

komentáře