Někteří američtí konzervativci zuří nad pozváním Marion Le Pen na přední konzervativní konferenci v USA

0
Wikimedia Commons

Někteří američtí konzervativci, které by hnutí alt-right jistě nazvalo cuckzervativci (falešnými pravičáky), se na sociálních médiích opřeli do faktu, že na výroční konferenci Conservative Political Action Conference vystoupí vnučka Jean Marie Le Pena, Marion. Odnesl to hlavně předseda Americké konzervativní unie, Matt Schlapp.

Ten její pozvání bránil hlavně proti redaktorovi konzervativního magazínu National Review, Jonahu Goldbergovi, který Marion zařadil do tábora levice a přirovnával jí k jejímu dědečkovi a tetě, Marine Le Pen.

Další konzervativci Marion označili za “francouzskou nacionální socialistku” a řekli, že podporuje zvýšení daní tak jako americký komunista Bernie Sanders.

Marion nicméně podpořila plán své tety, který navrhoval snížení daně z příjmu o 10 procent pro ty nejslabší příjmové skupiny, a zrušit daň u přesčasů.

Tvrdí o ní, že není konzervativní, přitom stála v čele kampaně hnutí za tradiční manželství “Manif Pour Tous” a usiluje o snížení počtu potratů.

Někteří šli dokonce tak daleko, a světlovlasou Marion přirovnali k nacistům. Důvodem je výrok její tety z minulého roku, ve kterém tvrdila, že za perzekuci Židů v roce 1942 nemohli Francouzi, ale vláda ve Vichy. A tvrdila, že nešlo o legitimní francouzskou vládu a odvolávala se na de Gaulla, který v roce 1944 vyhlásil, že režim ve Vichy je nelegální a nelegitimní.

Konzervativní konference začíná dnes.

Komentáře

komentáře