Bílý americký nacionalista žaluje Twitter za zablokování svého účtu

0
Jared Taylor. New Media Central

Prominentní americký intelektuál a bílý nacionalista Jared Taylor, jehož postoje Středoevropan zprostředkoval ve videu níže, žaluje společnost Twitter za to, že byl z této sociální platformy prý nespravedlivě vyhozen.

Taylor byl jedním z těch, které zasáhla nedávna čistka. Tu odnesli hlavně pravicově zaměření uživatelé této sítě, kteří se domnívají, že je Twitter diskriminuje.

Žaloba, kterou Jared Taylor podal v úterý u soudu v San Franciscu, tvrdí, že Twitter porušil kalifornské právo chránící svobodu slova ve veřejném prostoru, když Taylora v prosinci ze své sociální platformy vyhodil. Taylor tehdy dostal email, že se tak stalo na základě pravidla, které zakazuje účty spojené s organizacemi podporující násilí. Taylor tvrdí, že ani neobhajuje násilí, ani není s takovými skupinami spojen.

Noah Peters, právník z Washingtonu, který pana Taylora zastupuje, tvrdí, že žaloba nevytýká Twitteru, že blokuje uživatele, kteří obtěžují jiné lidi, ale tvrdí, že právě to pan Taylor na Twitteru nedělal.

Upozorňuje na kalifornský precedent, kdy soukromě vlastněné prostory mohou představovat veřejná fóra a tvrdí, že jelikož Twitter je veřejným fórem, nemůže některé názory diskriminovat. Kalifornské rozhodnutí o veřejném prostoru nebylo na internet dosud aplikováno. Půjde tedy o přelomové rozhodnutí, tvrdí Peters.

Text celé žaloby je zde.

Komentáře

komentáře